Фестиваль

Про Фестиваль

«Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN LUTSK»


Волинь та її центр - сучасне проєвропейське місто Луцьк - увібрала в себе дух і філософію всіх тих національностей, які творили її тисячолітню історію. Мистецька матриця міста та області знаходиться в координатах контактів та впливів культур народів Центрально-Східної Європи. Нині через цей регіон пролягають творчі маршрути українських митців у Литву, Латвію, Естонію, Білорусь, Чехію, Польщу, Ізраїль. З Луцьком та Волинню пов’язана творчість Юзефа Крашевського, Юліуша Словацького, Олени Пчілки, Лесі Українки, Костя Шишка, Юрка Покальчука, Леся Танюка, Оксани Забужко та інших.

З метою відновлення мультикультурного звучання Луцька, налагодженя діалогу між країнами-учасницями через організацію літературно-мистецького дійства було вирішено організувати щорічний МІЖНАРОДНИЙ ПОЕТИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ MERIDIAN LUTSK. Перший фестиваль відбудеться 6-8 жовтня 2017 року.

MERIDIAN LUTSK є компонентом Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ. MERIDIAN LUTSK є унікальним фестивалем, під час якого буде представлено творчість сучасних авторів Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Білорусі, Чехії, Ізраїлю, України. Ознайомитися з детальним переліком авторів цьогорічного фестивалю можна тут. Це дійство збере у Луцьку відомих поетів, прозаїків, музикантів, театралів, перекладачів, літературознавців, культуртрегерів та поціновувачів якісного сучасного мистецтва з різних країн.

Мова фестивалю – українська, іноземні автори виступатимуть разом з перекладачами, тож у кожного відвідувача буде нагода почути живу білоруську, чеську та інші мови, не загубившись при цьому у значенні сказаного. Формат заходу передбачає поетичні читання, перформанси, концерти, вистави, публічні лекції та дискусії, презентації текстів сучасних авторів, виданих і перекладених українською.

Meridian Lutskце триденна культурологічна прогулянка містом із зупинками у місцях, які репрезентують Луцьк та національні громади (до прикладу, Підземелля Замку Любарта з реліктами церкви Івана Богослова (ХІІ століття), Колегіум єзуїтів (XVII століття), Кафедральний костел Петра і Павла, Велика синагога Луцька, Земельний банк та ін.)