Новини

ЗМІ
про нас
ЗІ СЦЕНИ «MERIDIAN LUTSK» «ЗАГОВОРИЛИ» ЖЕРТВИ БАБИНОГО ЯРУ

ЗІ СЦЕНИ «MERIDIAN LUTSK» «ЗАГОВОРИЛИ» ЖЕРТВИ БАБИНОГО ЯРУ

Напередодні чергової річниці масових розстрілів у Бабиному Ярі письменниця та перекладачка Маріанна Кіяновськапредставила в Луцьку збірку, яка складається із сотень тисяч «голосів» невинних жертв цієї трагедії.

Презентація книги поезій «Бабин Яр. Голосами» відбулася другого дня Міжнародного поетичного фестивалю «MeridianLutsk». Саме 7 жовтня зі сцени місцевого Палацу культури до публіки устами Маріанни Кіяновської звернулися діти, молодь, матері, батьки, дідусі й бабусі з проханням не допустити повторення страшної історії.

Ще перед стартом фестивалю організаторка, директорка мистецького об’єднання «стендаЛь» Ельвіра Яцута наголошувала, що захід, присвяченій цій книзі, стане найтяжчою презентацією «Meridian Lutsk». Адже подібна література далеко не розважальна, вона емоційно важка й змушує до обдуманого сприйняття та переживання

«Бабин Яр. Голосами» – це біографії тисяч людей, подані у віршованій формі від першої особи. Зачитуючи їх зі сцени, сама письменниця не завжди могла контролювати свої емоції, її голос час від часу обривався – настільки пронизливими та сповненими непідробного розпачу від безвихідного фіналу є її тексти, один із яких, до речі, авторка написала від свого «я».

Джерело - Волинські новини